www.suchavystavba.cz

603 957 480 539 085 015
Info@SuchaVystavba.cz

 

Košík
je zatím prázdný

Střešní okna VELUX Střešní okna FAKRO Materiály suché stavby O nákupu | Doprava | Kontakt

 

Kudy uniká z podkroví nejvíce tepelné energie?

Střešní okna - tepelné ztráty

Z termovizních měření úniku tepla z podkroví vyplývá, že střešními okny může unikat 30 až 45 procent celkové spotřeby tepelné energie dodané ze zdroje tepla pro vytápění podkroví.

Dbejme na utěsnění střešního okna a omezme zatékání

Při troše nadsázky je možné přirovnat střešní okna v podkroví k okům v rybářské síti, jimiž tepelná energie protéká mimo dům jako voda. Utěsnění střešního okna je nejdůležitější součástí montáže.

Střešní okna VELUX mají sice vynikající tepelně izolační vlastnosti, které lze dodatečně ještě vylepšit montáží vnitřních a venkovních doplňků, ale největší tepelné ztráty představuje špatně provedená montáž.Utěsnění střešního okna

Únik tepla kolem oken

Často se zapomíná na to, že teplo neprostupuje kolmo na šikminu či stěnu, ale jde vždy cestou nejmenšího odporu. V oblasti okenního ostění tak teplo obíhá ve stěně zkratkou okolo okenního rámu a celá tato oblast je podchlazována.

Důsledkem jsou nadměrné tepelné ztráty, orosení a zatékání na vnitřním povrchu střešního okna.Tepelné ztráty mohou být velké a neodborná montáž často vede k nutnosti vyměnit střešní okno

Při neodborně provedené (či žádné) izolaci / utěsnění rámu střešního okna může po jeho celém obvodu utíkat až polovina tepla prostupujícího okny z podkroví. Můžete tedy mít dostatečně zateplené podkroví (dnes standardně používaná tloušťka tepelné izolace 22 až 30 cm), a teplo vám bude stejně unikat okolo rámu střešního okna.Izolace okna proti zatékání a úniku tepla, nutnost vyměnit nekvalitní střešní okno

Izolace rámu střešního okna

Aby se zamezilo tepelným ztrátám, musí se rám střešního okna důkladně zaizolovat. To je možné provést pouze při montáži střešního okna a před instalací podstřešní fólie.

Dodatečné izolování (vyplňování 2 až 3 cm skuliny mezi krokví a rámem okna) z vnitřní strany podkroví, není možné provést kvalitně a časem hrozí vypadnutí tepelné izolace.
Tepelná izolace a případná výměna střešních okenNejprodávanější okna VELUXwww.suchavystavba.cz

toplist